Nasze logo

Nasz adres

Stowarzyszenie
Na Rzecz Aktywizacji
Społeczności Lokalnej "Siedlisko"

os. Kasztanowe 7,
62-200 Lubochnia 
tel.: 61 6675880
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy

 

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj15
Wczoraj25
W tym tygodniu15
W tym miesiącu524
Razem30158

Visitor IP : 54.196.31.117 1 Unknown - Unknown Powered by CoalaWeb

Aktualności

Kawiarenka Obywatelska już za nami!

7 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Lubochni odbyła się po raz pierwszy na naszym terenie Kawiarenka Obywatelska dzięki Akcji "Masz Głos" i "Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów" Szkoły Liderów. Tematem spotkania były: inicjatywa lokalna mieszkańców, konsultacje społeczne, lepsza przestrzeń dla ludzi. Na spotkanie przybyło 21 osób zainteresowanych "pracą na rzecz lokalnej społeczności". Niektórzy po raz pierwszy spotkali się z w/w terminami. Uczestnicy dowiedzieli się o strukturze samorządu - część była zdziwiona, że samorząd to mieszkańcy, a nie Urząd Gminy czy radni. Największe emocje wywołała dyskusja na tematy:

- zagospodarowanie brzegów jeziora

- problem z osobami przyjeżdżającymi z miasta nad jezioro (hałas, śmieci, ogniska), jak go rozwiązać,

- w jaki sposób działać, aby powstały drogi rowerowe. Skąd wziąć pieniądze i jak zachęcić władze gminy do budowy infrastruktury rowerowej.

Wszyscy zgodnie zaakceptowali pomysł utworzenia wypożyczalni kajaków dla mieszkańców okolicznych wiosek i wykorzystanie starej przepompowni w Lubochni na miejsce składowania kajaków i innych sprzętów pływających. Na spotkanie zaproszeni byli niektórzy urzędnicy UG, kilku radnych i wójt. Z zaproszenia skorzystał tylko radny Mariusz Nawrocki z Wełnicy, ja reprezentowałam oprócz mieszkańca Lubochni także Stowarzyszenie "Siedlisko". Proszę zapoznać się z raportem z badań, który znajduje się w publikacjach. Badanie było dwuetapowe – przed i po spotkaniu respondenci otrzymali ankiety. Pretest miał sprawdzić poziom zaangażowania w sprawy miejscowości, posttest miał za zadanie sprawdzić, czy zmianie uległa wiedza i świadomość mieszkańców na temat możliwości angażowania się w sprawy miejscowości/gminy.

Maria Brykczyńska