Nasze logo

Nasz adres

Stowarzyszenie
Na Rzecz Aktywizacji
Społeczności Lokalnej "Siedlisko"

os. Kasztanowe 7,
62-200 Lubochnia 
tel.: 61 6675880
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy

 

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj15
Wczoraj25
W tym tygodniu15
W tym miesiącu524
Razem30158

Visitor IP : 54.196.31.117 1 Unknown - Unknown Powered by CoalaWeb

Aktualności

EkoWalentynki

 

EkoWalentynki już za nami, lizaki rozdane, baterie zebrane i umieszczone w specjalnych pojemnikach. Rozpiera nas  duma i jednocześnie radość, że lata edukacji prośrodowiskowej nie poszły na marne. Zebraliśmy w ciągu dwóch dni ok. 240 kg baterii, które zajmują objętość 11 kartonów.

Chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom Gniezna i  okolic, w szczególności uczniom Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Szczytnikach Duchownych i Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym. Uczniowie tych placówek przygotowali na piątek 13 lutego różne atrakcje mające zachęcić kolegów i koleżanki do przynoszenia baterii. W Szczytnikach Duchownych wyemitowali audycję radiową oraz  przeprowadzili konkurs związany z  selektywną  zbiórką odpadów. W audycji, przeplatanej życzeniami walentynkowymi, zawarto treści związane z wpływem baterii na środowisko i organizm człowieka. Natomiast w Jankowie Dolnym porozwieszano  plakaty informujące o zbiórce baterii i przygotowano trzy stanowiska do ich odbioru. Ponadto w sali gimnastycznej odbyły się  występy artystyczne poświęcone ochronie środowiska, które przeplatane  były scenkami związanymi z Dniem Zakochanych. Dzień później, 14 lutego w sobotę rozdawaliśmy lizaki i jabłka w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Nasze stoisko, jak przystało na walentynki, udekorowane było balonami w kształcie serca. Frekwencja dopisała. Korzystając ze słonecznej pogody przychodziły  całe rodziny, matki z dziećmi lub rodzeństwa.