Nasze logo

Nasz adres

Stowarzyszenie
Na Rzecz Aktywizacji
Społeczności Lokalnej "Siedlisko"

os. Kasztanowe 7,
62-200 Lubochnia 
tel.: 61 6675880
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy

 

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj17
Wczoraj23
W tym tygodniu88
W tym miesiącu460
Razem30889

Visitor IP : 54.80.208.105 1 Unknown - Unknown Powered by CoalaWeb

Aktualności

RAJD ROWEROWY PO GMINIE GNIEZNO

Kolejny rajd rowerowy już za nami. Pogoda dopisała, humory też. Cieszymy się, że  w tegorocznej imprezie uczestniczyły całe rodziny, co niewątpliwie wpłynęło na atmosferę rajdu. Małe dzieci świetnie sobie radziły podczas przejazdu jak i na mecie.

27 czerwca 2015 roku o godz. 10,00 w piękną, słoneczną pogodę spod Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego  w Szczytnikach Duchownych ruszył  Rajd Rowerowy po Gminie Gniezno pod patronatem honorowym Wójta Gminy Gniezno Włodzimierza Lemana. Rajd zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej Siedlisko w Lubochni, Stowarzyszenie Światowid w Łubowie oraz ZSG w Szczytnikach Duchownych.

Komandor Rajdu,  Wojciech Brykczyński, przygotował dwie trasy – dłuższą liczącą  17 km  i krótszą 12 kilometrową.

Trasa krótsza rajdu wiodła ze Szczytnik Duchownych przez Lubochnię, Krzyżówkę do Stanicy w Gaju.

Trasa dłuższa prowadziła przez Kędzierzyn, Nową Wieś Niechanowską, Piaski, Ćwierdzin do Gaju.

Wszyscy uczestnicy rajdu byli objęci dodatkowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Organizatorzy zapewnili także wóz serwisowy, który towarzyszył rowerzystom podczas całego rajdu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestników, szczególnie młodszych rowerzystów, trasy zabezpieczali policjanci: na krótszej tracie policjant na motocyklu, dłuższą trasę eskortował  wóz policyjny.

W rajdzie wzięło udział ok. 100 osób – uczniowie  miejscowej szkoły, rodzice oraz mieszkańcy Gniezna i Gminy Gniezno.           

Na miejscu mety w Stanicy w Gaju, którą prowadzi Stowarzyszenie Centrum Edukacyjno-Wypoczynkowe na zmęczonych turystów czekał smaczny  posiłek przygotowany przez gospodarzy. Na stoły podano chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, zupę fasolową i kiełbaski z rusztu. Po obfitym posiłku na uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Przygotowano min. konkursy o charakterze sprawnościowo – rekreacyjnym.  Na sześciu stanowiskach  młodzież  i dorośli mogli zmagać się w zawodach indywidualnych jak  i zespołowych. Po zakończeniu konkursów rozdano nagrody zwycięzcom jak i nagrody pocieszenia  uczestnikom gier i zabaw. Rowerzystów odwiedziła także ekipa TV Gniezno, która nagrała relację z Rajdu.  Po odpoczynku rowerzyści  udali się do Szczytnik Duchownych.

Rajd  przebiegał w  miłej i przyjacielskiej atmosferze. Już po raz kolejny całe rodziny aktywnie wypoczywały z innymi rowerzystami.  Ok. godz. 15.30 wszyscy bezpiecznie oraz szczęśliwie wrócili do swoich domów.

Organizatorzy chcą podziękować  Policji w Gnieźnie, która zapewniła przez całą trasę rajdu bezpieczny przejazd rowerzystów oraz  Nadleśnictwu Gniezno, które dofinansowało imprezę.

zdjęcia: Bartosz Janka