Projekt WIERZBA - WIERZymy w przyszłość, BAdamy przeszłość

 

Krótki filmik podsumowujący warsztaty plecionkarskie, które odbyły się w czerwcu.

Projekt WIERZBA - WIERZymy w przyszłość, BAdamy przeszłość w ramach Projektu Wielkopolska Wiara 2020.

Zapraszamy na nasz nowiuteńki kanał YouTube!

WARSZTATY PLECIONKARSKIE

Warsztaty plecionkarskie z wikliny odbyły się w sobotę 27 czerwca br. na "Bielniku" w Lubochni.
Warsztaty zrealizowano w ramach Projektu Wielkopolska Wiara 2020 pt. WIERZBA - WIERZymy w przyszłość, BAdamy przeszłość !
Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

Rękodzieło wraca do łask. Przedmioty wykonane ręcznie w mozolnym, wielogodzinnym trudzie zyskują status dzieł sztuki: oryginalnych i cennych.

Spałki, gima, wałeczek, splot budujący i kończący to nazwy dobrze znane wytrawnym wikliniarzom, ale od soboty również mieszkańcom Wierzbiczan, których Pani Agnieszka z Pracowni Plecionkarskiej ARTEX nauczyła pleść kosze ze starannie przygotowanych wcześniej wierzbowych gałązek. Trwało to 5 godzin, ale efekt był zdumiewający. Część uczestników wykonała wiszące kwietniki, część – kosze o różnym przeznaczeniu. Choć nie zawsze szło jak z płatka – sztuka to bowiem bardzo trudna – na koniec każdy trzymał w ręku skończony i absolutnie wyjątkowy przedmiot, który mógł zabrać na pamiątkę do domu.

 

Warsztaty plecionkarskie!

Czekamy na wasze zgłoszenia (liczba miejsc ograniczona), zapisy tylko do środy!!! Warsztaty odbędą się w przystani Bielnik w Lubochni 27.06, od godziny 10:00 do 15:00. Zajęcia poprowadzą specjaliści z pracowni plecionkarskiej Artex.
 
 

Dzień Dziecka w Wierzbiczanach połączony z nadaniem imion wierzbom rosnących w sołectwie!

1 czerwca we  wsi Wierzbiczany został zorganizowany  jak co roku Dzień Dziecka. Z powodu zagrożenia epidemicznego mieszkańcy nie mogli się z tej okazji tradycyjnie spotkać  przy świetlicy wiejskiej. Święto wierzbiczańskich pociech przeniosło się zatem do cyberprzestrzeni, na platformę internetową, która umożliwiła zamieszczanie zabaw i konkursów oraz na Facebook’a.

Poniżej link:
https://padlet.com/wieswierzbiczany/dzien_dziecka…

Od kwietnia wieś Wierzbiczany jest beneficjentem programu „Wielkopolska Wiara” organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum PISOP.  W jego ramach jednym z działań jest nadanie imion czterem starym wierzbom rosnącym w sołectwie. Imiona te mieli wymyślić właśnie najmłodsi mieszkańcy. Zostaną one umieszczone na tabliczkach przy nazwanych drzewach. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było rozwiązanie przynajmniej pięciu zadań zamieszczonych na platformie internetowej. Zagadki te dotyczyły wiedzy przyrodniczej oraz na temat wsi Wierzbiczany. Swoje prace i propozycje imion nadesłało dziewięcioro dzieci. Każde z nich zostanie nagrodzone w czasie Święta Pyry – imprezy organizowanej corocznie we wrześniu. Zadanie dało możliwość zaangażowania dzieci w tworzenie nowego, wspólnego wizerunku wsi. Najmłodsi poznali ciekawostki i informacje o wsi oraz jej fauny i flory, zaś wierzby będące świadkami historii zostaną zachowane i zabezpieczone przed wycinką. Już niebawem poznamy:

  • wierzbę nr 1 (centrum) Józef,
  • wierzbę nr 2 (most) Flora,
  • wierzbę nr 3 (droga na Kalinę) Gołuzianka,
  • wierzbę nr 4 (droga na Gniezno) Witek.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy przesłali wykonane zadania oraz propozycje imion dla wierzb!

Wasze pomysły bardzo mile nas zaskoczyły!

Dzień Dziecka Wierzbiczany 2020 - działanie w ramach projektu "WIERZBA - WIERZymy w przyszłość, BAdamy przeszłość" Wielkopolskiej Odnowy Wsi

 

Siedlisko jest partnerem projektu👆

W imieniu organizatorów👇zachęcamy do zabawy🙋‍♀️🙋‍♂️

Drogie Dzieci!👫👭👬

Składamy Wam serdeczne życzenia w Waszym Dniu!
Jak najmniej trosk, za to mnóstwo powodów do śmiechu i uśmiechu.
Niestety wirus nie pozwala nam na zorganizowanie jak co roku wspólnej zabawy. Korzystamy więc z cyberprzestrzeni, na której też się wspólnie pobawimy. W tym miejscu znajdziecie mnóstwo zagadek i ciekawostek na temat Wierzbiczan oraz wierzby - symbolu naszej wsi. Zadanie jest proste: rozwiążcie minimum 5 zadań, prześlijcie odpowiedź na nasz adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wymyślonym imieniem dla swojej ulubionej wierzby. Czekają na Was upominki.

Poniżej link👇
https://padlet.com/wieswierzbiczany/dzien_dziecka…

KONKURS na LOGO wsi Wierzbiczany rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w głosowaniu! Prace oceniły 63 osoby, więc mieliśmy co liczyć - oddano ponad 180 głosów. Walka była zacięta, liderzy szybko wyłonili się spośród 9 dopuszczonych do konkursu prac.
 
Przedstawiamy 3 najwyżej ocenione prace, a w tym nasze LOGO 👌
3 miejsce 41 punktów praca nr 4 Angeliki Stupczyńskiej 👏
2 miejsce 66 punktów praca nr 3 Edyty Drelli 👏👏
1 miejsce 70 punktów praca nr 7 Szymona Lipińskiego 👏👏👏

Już niebawem ten symbol pojawi się na grupie Wierzbiczan. 😀