Gala Finałowa

Za nami 15 miesięcy ciężkiej pracy, był to bardzo trudny projekt , tym bardziej że trwał tak długo. Jesteśmy szczęśliwi, że dotrwaliśmy do końca.

Najbardziej cieszą mnie zmiany jakie zaszły u młodych ludzi. Okazało się, że młodzież jest niezwykle otwarta na nowe kontakty i wyzwania. Na początku byli lekko zdystansowani do tematu, jednak później dało się zauważyć, że historia bohatera poruszyła ich. Do zleconych im zadań  podchodzili coraz poważniej.  Nie sprawiała im problemu praca w grupach. Zauważyłam, że z miesiąca na miesiąc młodzi są  coraz bardziej pewni siebie i coraz bardziej sprawni organizacyjnie. Bez żadnych barier potrafią rozmawiać, również ze starszymi osobami, okazując im szacunek i troskę.

Można by wymieniać jeszcze wiele pozytywnych zmian jakie zaszły wśród młodych ludzi,  nie ukrywam jednak, że czasami było bardzo trudno. Dało się zauważyć wielu liderów, o silnych osobowościach, przekonanych o własnych racjach i  potrafiących wypowiadać własne zdanie w szerszym gronie. A czasami wszyscy chcieli  rządzić.

Oprócz pracy były też wyjazdy i wspólne wyjścia. Młodzi nakręcili dodatkowo kilka scen, w których  często pojawiały się sytuacje komiczne. Po prostu wszyscy dobrze się bawili.

Podziękowania należą się trenerom: Joasi Gronikowskiej z grupy dziennikarskiej, Piotrowi Robakowskiemu z grupy filmowej i Waldkowi Stube z grupy fotograficznej za cierpliwość i wytrwałość. Wspierali mnie w trudnych momentach, za co jestem im ogromnie wdzięczna. Dziękuję również panu Wojtkowi Siedleckiemu, aktorowi naszego teatru, który z dużym zaangażowaniem starał się wykrzesać u młodych umiejętności aktorskie. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy również byli zaangażowani w projekt przez 15 miesięcy. Szczególne podziękowania należą się rodzinie Konrada i wszystkim osobom, które zechciały wystąpić przed kamerą- p. Sabinie Jankowskiej, p. Marianowi Wawrzyniakowi, p. Barbarze Pomorskiej i p. Dominiak.

Dziękuję partnerom:

-  dyrekcji teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie za nieodpłatne użyczenie sal i sceny na próby oraz wypożyczenie strojów i rekwizytów.

-  dyrekcji  ESTEDE również za nieodpłatne użyczenie pomieszczeń, dzięki czemu  mogliśmy wspólnie świętować zakończenie projektu „Łuska” w Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

- dyrekcji Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego  w Szczytnikach Duchownych i Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym

Dziękuję też młodzieży za ich zaangażowanie, za ich pracę i poświęcony wolny czas .

W dowód uznania wręczono młodym ludziom  dyplomy, które  będą dla nich pamiątką i dowodem na to, że mają nieograniczone możliwości, …mogą naprawdę wiele.

 

Koordynator projektu „Łuska”

Maria Brykczyńska

 

Zdjęcia z realizacji projektu


1. Początek


2. Pierwsze spotkania


3. Warsztaty w atelier Waldemara Stuby


4. Zajęcia w Skorzęcinie


5. plany zdjęciowe


6. Warsztaty w Brzedni


7. Wizyta studyjna młodzieży z Bukowca.


8. Wystawa